Házená pomáhá 2020

Vážení sportovní přátelé,

dovolte nám, abychom touto cestou alespoň malinko přiblížili vznik a význam projektu: HÁZENÁ POMÁHÁ.

Celá myšlenka vznikla před lety v roce 2012 po návratu Lucie Fabíkové (bývalé reprezentantky ČR) ze zahraničí, kde jsou podobné projekty běžnou praxí.

Nastínila nám, jak to funguje, co to obnáší a přináší a téměř bez váhání nastala krásná spolupráce mezi kluby Házená Velká Bystřice a DHK Zora Olomouc. Tyto házenkářské kluby se do akce vrhly s neuvěřitelným nasazením a chutí udělat něco neobvyklého. Díky ochotě všech zúčastněných můžeme s radostí říct, že máme za sebou již šest ročníků této akce, která se za tu dobu stala naší součástí a částka, kterou jsme naposledy přinesli na oddělení Dětské hematologie a hemato-onkologie FN v Olomouci se vyšplhala na neuvěřitelných 90 670,- Kč.

Video HÁZENÁ POMÍHÁ 2018 zde. 

I přesto, že současná doba není příliš příznivá, rozhodli jsme se, že i tak je nutné v tomto snažení nepřestat, a i když ve velmi upraveném formátu, chceme pokračovat a pokusit se opět udělat radost těm, kteří nemají to samé štěstí jako my. Naše odhodlání, ať sebevětší, bude ovšem zbytečné, pokud se k nám nepřidáte.

Děkujeme všem za ochotu a chuť s námi spolupracovat.


ODDĚLENÍ DĚTSKÉ HEMATOLOGIE A HEMATOONKOLOGIE

Každý rok v České republice onemocní několik set dětí a dospívajících zhoubným nádorem. Šanci na vyléčení moderními léčebnými postupy – operací, chemoterapií, zářením – má 80% z nich. Daň, kterou malí pacienti a jejich rodiny platí za velmi dobré léčebné výsledky není malá – léčba probíhá v specializovaných centrech, většinou daleko od domova, trvá měsíce i roky, dítě a jeho rodiče cestují mezi lůžkovým oddělením, ambulancí, domovem. Děti jsou vytrženy z kolektivu spolužáků a přátel, jeden z rodičů musí většinou přerušit práci, druhý rodič musí zabezpečit zvýšené finanční nároky rodiny. Rodiče také nesmí zapomínat na péči o zdravé sourozence nemocného dítěte.

To vše v dlouhotrvající nejistotě, podaří-li se nemoc vyléčit. Nádory mají vlastnost se vracet. Relaps nemoci znamená další, ještě větší nejistotu. Stoupá riziko pozdních následků léčby. Rodina tak žije v dlouhodobém stresu a nejistotě, snadno se dostane do finančních problémů...

Zdroj: kluby Házená Velká Bystřice a DHK Zora Olomouc