Novinky

Plážová házená - Kauza bikiny rezonuje celým světem

Na písku začíná být pořádné horko. Norské reprezentantky v plážové házené řekly dost a vzepřely se pravidlům. I přes hrozbu pokuty svlékly v bitvě o bronz na ME spodní díl bikin a rozhodly se hrát v méně odhalujícím oděvu. Za všechno může přesvědčení, že hráčky ukazují během hry více než chtěly.

Jednou z mých hlavních priorit je podpora malých klubů, říká kandidát na prezidenta Jan Schneider

 

Ve své prezentaci popisuji devět konkrétních oblastí, ve kterých navrhuji některá opatření. Všech těchto devět témat a možná i další však musí nejprve projít diskusí v rámci hnutí. Nechci realizovat něco, co nebudu mít probrané s členskou základnou. V zásadě to vše ale vždy směřuje do čtyř základních pilířů, které jsem si pro rozvoj házené stanovil. Těmi jsou image, základna, komunita a komunikace. 

... více zde. 

MOJÍ SNAHOU BUDE ZVIDITELNIT HÁZENOU NA ÚROVNI SAMOSPRÁVY I KOMERČNÍCH PARTNERŮ, ŘÍKÁ KANDIDÁT JOZEF REGEC

Celý můj osobní a profesní život je více než 40 let spojený s oblastí sportu. V průběhu svého působení v Senátu ČR jsem se seznámil s Danem Novotným, jehož vize o rozvoji českého sportu, a především házené mě zaujaly natolik, že vedly k rozhodnutí je dlouhodobě podporovat. Právě z tohoto důvodu jsem akceptoval Danovu výzvu pomoci házené nejen na klubové úrovní, ale i z pozice člena exekutivy zodpovědného za rozvoj regionů. Mojí snahou bude zviditelnit házenou jak na úrovni samosprávy, tak na úrovni komerčních partnerů.

... více zde. 

TÁHNĚME ZA JEDEN PROVAZ A SVÉ SÍLY NAPÍNEJME K PRÁCI PRO HÁZENOU, ŘÍKÁ KANDIDÁT DO EXEKUTIVY TOMÁŠ AUGUSTÝN

Motivace se nehledala těžko. V exekutivě jsem již dříve působil, po své rezignaci jsem sice nějakou dobu neměl chuť se opět podobně angažovat, ale když se člověk pohybuje dennodenně na hale a kolem házené, tak chuť českou házenou posouvat zase rychle přišla. Také mne potěšilo, že jsem byl znovu osloven svým klubem TJ Sokol Nové Veselí, který mne následně nominoval.

... více zde. 

IHF chystá nové úpravy pravidel v roce 2022

Stalo se již zvykem, že se Mezinárodní házenkářská federace (IHF) snaží po určitém čase přehodnocovat pravidla házené a navrhovat jejich úpravy a vylepšení. K tomu dochází na základě diskuse mezi experty na pravidla, špičkovými trenéry, rozhodčími apod. a měly by zohledňovat aktuální vývoj a trendy v našem sportu.
Jaké změny pravidel se chystají čtěte zde

Workshop „Spolupráce namísto soupeření"

 Otevřená veřejná výzva s názvem „Spolupráce namísto soupeření“, do které se mohl zapojit každý z kandidátů do vedení ČSH vyústila do podoby pondělního online workshopu, kterého se zúčastnili 4 kandidáti do Exekutivy ČSH (Michael Bezděk, Jiří Opava, Radek Flajsar a Jaroslav Kupr, a také 3 kandidáti na pozici prezidenta ČSH (Ondřej Zdráhala, Jan Schneider a Dan Novotný).

... více zde.