RHC Zubří skončilo druhé na mezinárodním turnaji v rakouském Linci

Po dvou mini kempech pro hráče rok narození 2005 a 2006, které se uskutečnily začátkem září v Zubří bylo nominováno 14 hráčů z pěti oddílu napříč celým Zlínským krajem na mezinárodní turnaj do rakouského Lince.

Tomuto turnaji předcházela tréninková jednotka ve Strakonicích, kdy jsme po dlouhé cestě z Moravy odehráli přátelské utkání s místními mladšími dorostenci. Poté se družstvo RHC Zubří v sobotu přemístilo do Lince, kde je v rámci čtyř členné skupiny čekala tři utkání s družstvem výběru Tyrolska, Strakonic (mladší žáci + starší žáci) a domácího Lince. Ve skupině družstvo všechna tři utkání zvládlo a postoupilo do nedělního semifinále.

V semifinále jsme se utkali se slovenským družstvem ŠKP Bratislava. Po tomto vítězství nás čekalo finálové utkání proti Fiwers Vídeň. Do něj kluci vstoupili dobře a v poločasu utkání vedli o jednu branku. V druhém poločasu bohužel našim klukům došla energie jak v obraně, tak v útoku, a to díky aktivnímu obrannému systému 3:3, který jsme praktikovali po celou dobu turnaje a stál hráče spoustu sil.

I když spolu hráči strávili málo času na to, aby si takto těžký obranný systém zažili, tak se postupně v každém utkání zlepšovala obranná činnost každého hráče. Všechny hráče je potřeba pochválit za předvedenou reprezentaci, za zlepšení herních činností v jednotlivých utkáních a za vytvoření skvělého kolektivu!

Závěrem bych chtěl poděkovat všem klubům, kteří jednotlivé hráče uvolnili na tento mezinárodní turnaj. Pro hráče to byla velká zkušenost s jinými herními styly, které v rámci kraje nezažiji.

Za RHC Zubří Josef Mazáč a Pavel Mancl

Výsledky RHC Zubří: 

 • RHC Zubří - Výběr Tyrolska 22:21
 • RHC Zubří - Strakonice 42:8
 • RHC Zubří - AG Linz 20:14
 • RHC Zubří - ŠKP Bratislava 26:16
 • RHC Zubří - Fiwers Vídeň 14:20

Nominovaní hráči: Pavel Dufek, Patrik Hrachovec, Marek Kašny, Matyáš Krpelík, Benjamín Rosa, Martin Tomášek, Vít Dorňák, Matěj Bašo, Kryštof Hladil, Daniel Mahušek, Sebastian Kunert, Vojtěch Hasalík, Jáchym Kousal, Karel Diviš

Konečné pořadí turnaje: 

 1. místo Fiwers Vídeň
 2. místo RHC Zubří
 3. místo Výběr Tyrolska
 4. místo ŠKP Bratislava
 5. místo Nové Veselí
 6. místo AG Linz
 7.  místo Keplinger
 8. místo Strakonice
ČLÁNKY ROČNÍKU 2019/2020 SPONZORUJÍ